Bytosti kradoucí duši -2.část

Chile

Zlé bytosti, trolové Trauco a Fiura

Na ostrově Chiloé, v souostroví u pobřeží chole, v hlubokých lesích prý mají svůj domov dvě záhadné bytosti. Alespoň o nich vypráví chilské legendy, Jedné se říká Trauco a druhé Fiura. Jsou to údajně manželé, svým vzhledem připomínají troly a mají být velice nebezpeční.

Řecko

Laestrygonians, záhada kanibalských obrů

O tomto démonovi se hovoří především ve spojitosti s řeckým ostrovem Lamos z řeckých bájí. Tito osm stop vysocí obři prý zničili jedenáct lodí hrdiny Odyssea. V jistém městě Telepytos se pak měli živit masem jeho mužů. S krutými giganty se prý setkal i sám Odysseus. Byli netvoři skuteční, nebo báje hovoří spíše o velmi vysokých lidech?

Japonsko
Onryo, chtějí duše zavražděných pomstu?

Většina Japonců je předsvědčena, že každá lidská bytost má svou duši, kterou nazývají reikon. Běžně se prý reikon po smrti stane ochráncem pozůstalých, ovšem pokud člověk zemře třeba smrtí násilnou, z reikon se údajně stává děsivá duše yurei. To je prý duše zmatená a nemá žádný rozum. Mezi ně patří i onryo- duše žen, které zavraždil jejich partner.

Arabský svět

Nasnas, démon, který topí své děti

Nasnas pochází z arabské mytologie a jedná se prý o démonického ducha. Přestože vypadá neškodně, říhá na své oběti, aby je následně zavraždil. Podke arabských legend na sebe bere podobu vetchého starce a kolemjdoucí tvrdí, že potřebuje přenést přes řeku. Když mu však nešťastník pomůže, nasnas se promění zpět a utopí ho. Mnoho nevysvětlitelných utonutí prý muslimové připisují právě jemu.

1 komentář u „Bytosti kradoucí duši -2.část“

  1. The things i have observed in terms of pc memory is that there are technical specs such as SDRAM, DDR and so on, that must fit the specific features of the motherboard. If the pc’s motherboard is fairly current while there are no operating system issues, updating the storage space literally takes under an hour. It’s one of many easiest pc upgrade techniques one can imagine. Thanks for revealing your ideas.
    [url=http://forum.crystalfinger.com.au/index.php?action=vthread&forum=1&topic=57&page=73#msg135661]rawminor[/url]

Komentáře nejsou povoleny.