Zajímavost týdne.

 

Nedávno jsem četl zajímavý článek ohledně bytostí, které jdou po naší duši.

Brazílie

Pisadeira, démon, který vás paralizuje

V brazilských lidoých pověstech se hovoří o démonovi jménem Pisadeira. Ten prý číhá na ty, kteří se přejedí a usínají s plným žaludkem.  Mluví se o něm zejména ve spolkových státech. Bytost prý člověka zcena paralyzuje!

Malajsie

Penanngalam, saje krev novorozenců

O Penanngalovi se dočteme v majlajsijských bájích. Tento démon údajně krouží okolo žen, které čekají miminko. Novorozenci jsou prý jeho oblíbenou potravou stejně ak jako krev rodiček. Má se jednat o vampýrické stvoření, které vzešlo z jakéhosi rituálnu černé magie.

Indonésie Pontianak

Duch těhotné ženy

Podle starověkých asijských legend se kdysi v Indonésii a Malajsii vyskytoval démon, který prý pronásledoval především muže. Pojmenován byl po muži, který si s ním v dávných dobách sváděl boj. V Asii, Malajsii a Indonésii je prý tento démon pozorován často.

Brunej

Toyol, pomocník všech zlodějů

Tento duch pochází z mytologie jihovýchodní Asie, zejména pak z Bruneje, Indonésie, Malajsie, Thajska a Signapuru. Je produktem temné magie a lidi prý s jeho pomocí mohou krást. Jen zřídka prý tento duch zabíjí, i když některý nevysvětlitelná úmrtí jsou mu také připisována. Vyvolat a zase svázat ho prý dovedou jen lidé zběhlí v magii či šamanismu, ovšem v dávných dobách byla víra v něj hodně rozšířená mezi obyčejnými lidmi.