Nepodceňujte výběr náramků. Stříbrným náramkem můžete na festivalu oslnit

Šperky jsou velmi elegantní a také žádané u žen. Nikdy ženu nezarmoutíte, když jí koupíte buď květiny, nebo šperk. Víte, že se stříbro ještě potahuje rhodiem, aby bylo pevnější? Je to tajemný kov, ale velmi pěkný. Díky rhodiu pak stříbrný šperk získá krásný lesk a dobře se čistí. Skvělým dárkem jsou pak náušnice. Nemusíte řešit velikost, jako u prstenů a délku jako u řetízků. Co když ale dotyčná náušnice nenosí? Pak musíte risknout ten řetízek nebo náramek. Jak ho vybrat?

  • Zaměřte se na styl náramku
  • Délka náramku se dá upravit

Při výběru je styl důležitý

Zmíněné dvě kritéria jsou důležité. Když je dodržíte, nemůžete šlápnout vedle. Podívejte se, co dotyčná osoba nosí. Pokud dá přednost přírodním materiálům, zlatem ji asi neohromíte. Naopak stříbrné náramky jsou zase vhodné pro někoho, kdo má rád kov. Většina žen dává přednost buď jen zlatu, nebo jen stříbru. Už víte, čím byste udělali radost vy?

Bytosti kradoucí duši -2.část

Chile

Zlé bytosti, trolové Trauco a Fiura

Na ostrově Chiloé, v souostroví u pobřeží chole, v hlubokých lesích prý mají svůj domov dvě záhadné bytosti. Alespoň o nich vypráví chilské legendy, Jedné se říká Trauco a druhé Fiura. Jsou to údajně manželé, svým vzhledem připomínají troly a mají být velice nebezpeční.

Řecko

Laestrygonians, záhada kanibalských obrů

O tomto démonovi se hovoří především ve spojitosti s řeckým ostrovem Lamos z řeckých bájí. Tito osm stop vysocí obři prý zničili jedenáct lodí hrdiny Odyssea. V jistém městě Telepytos se pak měli živit masem jeho mužů. S krutými giganty se prý setkal i sám Odysseus. Byli netvoři skuteční, nebo báje hovoří spíše o velmi vysokých lidech?

Japonsko
Onryo, chtějí duše zavražděných pomstu?

Většina Japonců je předsvědčena, že každá lidská bytost má svou duši, kterou nazývají reikon. Běžně se prý reikon po smrti stane ochráncem pozůstalých, ovšem pokud člověk zemře třeba smrtí násilnou, z reikon se údajně stává děsivá duše yurei. To je prý duše zmatená a nemá žádný rozum. Mezi ně patří i onryo- duše žen, které zavraždil jejich partner.

Arabský svět

Nasnas, démon, který topí své děti

Nasnas pochází z arabské mytologie a jedná se prý o démonického ducha. Přestože vypadá neškodně, říhá na své oběti, aby je následně zavraždil. Podke arabských legend na sebe bere podobu vetchého starce a kolemjdoucí tvrdí, že potřebuje přenést přes řeku. Když mu však nešťastník pomůže, nasnas se promění zpět a utopí ho. Mnoho nevysvětlitelných utonutí prý muslimové připisují právě jemu.